Amputacja części lub całej kończyny górnej oznacza pojawienie się wielu znaczących zmian w życiu osoby, którą spotkało takie nieszczęście.

To, co do tej pory było dla niej zwykłą czynnością wykonywaną codziennie teraz może stać się zadaniem praktycznie nie do wykonania. Skutkiem amputacji jest także pogorszenie się stanu psychicznego osoby, która straciła rękę. Czasem jest na tyle poważne, że konieczne jest regularne przyjmowanie przez długi czas leków przepisanych przez lekarza psychiatrę. Każdy inaczej radzi sobie z taką sytuacją. Warto pamiętać o tym, że proteza może zapewnić znaczne ułatwienie codziennego funkcjonowania osobie po amputacji kończyny górnej. Można zdecydować się na korzystanie z protezy pasywnej.

Nie można jednak liczyć w takim przypadku na zbyt wysoką funkcjonalność. Z pewnością ułatwi ona codzienne funkcjonowanie, wykonanie wielu czynności wciąż jednak będzie znajdować się poza zasięgiem osoby noszącej pasywną protezę ręki. Przy wykonywaniu niektórych z nich trzeba odpowiednio się ustawić, co sprawia osobie korzystającej z takiej protezy ręki duży problem. O wiele więcej możliwości zapewnia aktywna proteza – nowoczesne protezy zobacz tu.

W tym przypadku często stosowane są zaawansowane rozwiązania technologiczne. Nie jest tutaj konieczne odpowiednie ustawianie ciała, aby wykonać zaplanowany ruch. Najnowocześniejszym rozwiązaniem jest bioniczna proteza ręki. Jeszcze niedawno można było tylko pomarzyć o tym, aby będąc osobą po amputacji kończyny górnej mieć takie możliwości, jakie oferuje właśnie ten model protezy. Więcej informacji na ten temat znajdziesz na medycznych portalach internetowych. Można tam znaleźć artykuły w całości poświęcone najnowocześniejszym rozwiązaniom stosowanym przy tworzeniu protez ręki. Najbliższa przyszłość przyniesie zapewne jeszcze bardziej zaawansowaną technologię ułatwiającą życie.