Lęk to naturalna reakcja w sytuacji zagrożenia. U wielu osób pojawiają się jednak poważne zaburzenia lękowe, które mogą utrudniać codzienne funkcjonowanie.

Uczucie niepokoju pojawia się wtedy w takich sytuacjach, które zwykle nie powodują wystąpienia tego rodzaju dolegliwości. Dotyczy to również mieszkańców Łodzi i okolic tego miasta. Lęk może powodować wyraźnie odczuwany stan napięcia w okolicach brzucha lub klatki piersiowej. Zmagając się z nim trudno jest normalnie funkcjonować. Często zdarza się, że osoby dotknięte często nawracającymi napadami lęku zmuszone są nawet do rezygnacji z pracy. Ważne jest to, aby mieć wsparcie bliskich osób. Jeżeli zauważą one, że ktoś z ich otoczenia nie radzi sobie z lękiem, powinny zareagować.

Najlepsze jest w takiej sytuacji umówienie wizyty w gabinecie specjalisty, który ma doświadczenie w niesieniu pomocy osobom doświadczających tego typu problemów. Nie należy czekać z reakcją zbyt długo, ponieważ częstość pojawiania się stanów lękowych może się zwiększać w miarę upływu czasu. Warto wiedzieć o tym, że konsekwencją choroby mogą być myśli samobójcze. Jest to bardzo niebezpieczne, ponieważ chory może zdecydować się na podjęcie próby odebrania sobie życia. Mieszkasz w Łodzi lub w pobliżu tego miasta i dotyczy Cię problem opisany w tym artykule? A może ktoś z Twoich bliskich zmaga się z zaburzeniami lękowymi? Koniecznie zajrzyj na stronę internetową centrum MKK Trimed ośrodek psychoterapii Łódź i zapoznaj się z jego ofertą. Specjaliści, którzy tutaj pracują z pewnością będą skutecznie potrafili pomóc Tobie lub osobie z Twojego otoczenia, która zmaga się z zaburzeniami psychicznymi. Istnieje również możliwość umówienia wizyty w gabinecie psychoterapeuty lub psychiatry z MKK Trimed dzięki popularnemu w naszym kraju portalowi Znany Lekarz.