Co roku wielu Polaków budujących nowy dom zastanawia się nad tym, jaka brama powinna być zamontowana w garażu. To pytanie zadają sobie również ci, którzy planują jej wymianę.

Montaż bramy garażowej w teorii wydaje się być zadaniem łatwym do wykonania. Nie jest to jednak takie proste, jak myślisz. Każdy popełniony w trakcie montażu błąd będzie skutkował nieprawidłowym działaniem bramy. Może ona również ulec przypadkowemu uszkodzeniu w trakcie wykonywania prac. Zdecydowanie lepiej jest powierzyć to zadanie fachowcom.

Być może lubisz brać sprawy w swoje ręce i wykonywać samodzielnie wszelkie prace w domu i w jego otoczeniu. Tym razem jednak powinieneś odpuścić i pozostawić zadanie montażu bramy garażowej w rękach profesjonalistów. Jest wiele innych prac, które możesz wykonać sam. Fachowcy rozpoczną pracę od wykonania potrzebnych w takiej sytuacji pomiarów. Konieczne może być również wypoziomowanie podłoża wnętrza garażu. Kiedy brama zostanie przywieziona na miejsce jej przeznaczenia, osoby należące do ekipy montażystów sprawdzą, czy jej wymiary są zgodne z wielkością otworu garażowego. Następnie będą wykonywane kolejne czynności. Czas trwania prac zależy od tego, jaki rodzaj bramy będzie zamontowany w danym miejscu. Najpopularniejsze w naszym kraju są bramy segmentowe górne. Jak wskazuje na to nazwa, mamy tutaj do czynienia z segmentami poruszającymi się dzięki rolkom po prowadnicach, które montowane są na suficie oraz na ścianie garażu. Nieco mniejszą popularnością cieszą się w Polsce bramy segmentowe boczne. Można również zetknąć się nad Wisłą z bramami uchylnymi i rolowanymi. Wybór jednej z tych opcji zależy zarówno od wysokości budżetu, jaki na ten cel może przeznaczyć właściciel posesji, jak i od wymiarów oraz wyglądu garażu.

Montaż bram garażowych, oferta dla mieszkańców Bydgoszczy i okolic

PW Omega to firma zajmująca się montażem bram garażowych – znajdziecie u nich bramy Hormann Bydgoszcz. Możesz zgłosić się do jej przedstawiciela zarówno wtedy, gdy wybrałeś już model bramy, która ma zostać zamontowana, jak i wtedy, gdy potrzebujesz pomocy przy wyborze.