Pokrycie dachowe to zazwyczaj istotny element budżetu inwestycji, jaką jest wznoszenie, przebudowa lub remont domu. Obok fundamentów to jeden z najważniejszych elementów, który wpływa nie tylko na ogólną estetykę bryły, ale ma również kluczowe znaczenie dla bezpieczeństwa i komfortu mieszkańców.

Jako dopełnienie całości, ale też konstrukcja osłaniająca, ochraniająca przed niekorzystnymi warunkami pogodowymi (takimi jak: deszcz, śnieg, wiatr) dach powinien być trwały i solidny. Musi estetycznie dopasowywać się do stylu architektonicznego całego domu, ale też budynków sąsiednich. Nie da się ukryć, że tradycyjne pokrycia dachowe np. drewniane gonty łupane wyglądałyby co najmniej dziwnie w zestawieniu z utrzymanymi w duchu modernizmu dachami z blachy. Dlatego inwestycję tego typu należy poważnie przemyśleć.

Wybierając okna dachowe, należy mieć na uwadze aspekty, takie jak wygoda i komfort. Dobry dach powinien stanowić izolację nie tylko przed opadami, ale też przenikaniem hałasu, zimnego lub gorącego powietrza tak, by zapewnić stałą temperaturę we wszystkich obszarach domu, również na poddaszu (szczególnie, jeśli zamierzamy je zagospodarować jako część użytkową).

W centrum Gresbud materiały budowlane Lublin oferujemy Państwu szeroki asortyment doskonałej jakości materiałów budowlanych, w tym: okna i pokrycia dachowe, systemy ociepleń, materiały wykończeniowe i inne. Gwarantujemy fachową obsługę i kompleksowe doradztwo przy wyborze kupowanych u nas produktów.