Rusztowaniem elewacyjnym nazywamy konstrukcję, która ma charakter wyłącznie tymczasowy.

Po zakończeniu wszystkich prac związanych z daną inwestycją rusztowanie zostaje zdemontowane. W przypadku takiego projektu, jak budowa domu lub obiektu biurowego jest ono wykorzystywane w czasie trwania każdego z zaplanowanych etapów inwestycji. Korzysta się z niego zarówno podczas prac murarskich, jak i wtedy, gdy na końcowym etapie budowy trwają już prace wykończeniowe.

Budowa to pierwsze skojarzenie z rusztowaniem. Warto jednak pamiętać o tym, że używane jest również w branży eventowej, np. podczas prac związanych z ustawieniem sceny, na której mają wystąpić artyści. W powszechnej opinii wykorzystywane jest ono tylko w trakcie robót prowadzonych na zewnątrz budynku. Może się jednak zdarzyć, że konieczne jest zastosowanie rusztowania również podczas prowadzenia prac wewnątrz obiektu. Wybierając najlepszą możliwą opcję w przypadku danej inwestycji należy wziąć pod uwagę kilka istotnych czynników. Jednym z nich jest to, jakie jest maksymalne dopuszczalne obciążenie rusztowania.

Czasem zdarza się, że firma budowlana otrzymuje zadanie, którego realizacja wymaga przechowywania materiałów o dużej wadze na pomostach. Istnieją skuteczne sposoby na to, aby w razie pojawienia się takiej potrzeby zwiększyć odporność rusztowania na obciążenie. Niezwykle ważna jest również jego wysokość. Jeśli okaże się zbyt niskie, pojawi się opóźnienie w rozpoczęciu prac związane z koniecznością sprowadzenia takiego rusztowania, które będzie pasowało do specyfiki danego zlecenia. Prace prowadzone są zarówno z wykorzystaniem nowych rusztowań pochodzących wprost od producenta, jak i używanych. Wiele zależy od budżetu, jakim dysponuje wykonawca prac. W przypadku podjęcia decyzji o wykorzystaniu używanego rusztowania należy dokładnie przyjrzeć się jego stanowi technicznemu jeszcze przed rozpoczęciem robót. Najważniejsze jest przecież bezpieczeństwo osób, które będą na nim pracować. Poszukujesz rusztowań, dzięki którym Twoja firma będzie mogła zrealizować powierzone jej zadanie? Odwiedź stronę internetową promen.com.pl. To firma, która istnieje już od prawie 30 lat. Oferuje wiele różnych rodzajów rusztowań. W razie pytań lub wątpliwości zadzwoń lub napisz do konsultanta.