Na tak smutne wydarzenie, jakim jest śmierć bliskiej osoby nie da się w żaden sposób przygotować psychicznie. Nie jest istotne, czy przyczyną jej odejścia był wypadek samochodowy, czy też długa i ciężka choroba.

Członkowie najbliższej rodziny zawsze starają się być optymistami. Również wtedy, gdy prognozy lekarskie jasno wskazują na to, że trzeba przygotować się na najgorsze. Kiedy nadchodzi smutna chwila pożegnania, trudno jest bliskim zmarłego skupić się na dopełnieniu formalności związanych z uroczystością pogrzebową. Jest to zrozumiałe.

W takim momencie te osoby wspominają bliskiego, odczuwają silny smutek. Czasem emocje towarzyszące żałobie są tak silne, że konieczne są konsultacje z lekarzem, który przepisuje w takiej sytuacji leki uspokajające. Wydaje się więc niezwykle istotną kwestią, aby zdecydować się na skorzystanie z usług takiej firmy pogrzebowej, która zapewnia pomoc przy załatwieniu wszystkich spraw formalnych. Na takie właśnie wsparcie możesz liczyć, gdy skontaktujesz się z Przedsiębiorstwem Usług Komunalnych PUK. Otrzymasz pomoc zarówno przy staraniach o wypłatę zasiłku pogrzebowego ZUS, jak i przy czynnościach dotyczących karty zgonu bliskiej osoby. Osoby zatrudnione w firmie PUK wiedzą, w jak trudnej sytuacji znajdują się bliscy zmarłej osoby, starają się więc nie dokładać im kolejnych zmartwień. Warto wiedzieć, że możliwe jest tutaj zamówienie specjalnej oprawy muzycznej uroczystości pogrzebowej. Utwory muzyczne będą wykonywane przez profesjonalistów- firma PUK współpracuje z Filharmonią Lubelską.

Bliscy zmarłej osoby mogą stworzyć listę utworów, które zostaną zagrane lub też zdać się na opinię muzyków. W ramach usług pogrzebowych oferowanych przez firmę PUK Lublin usługi pogrzebowe jest również możliwe powierzenie jej opieki nad grobami. Będą one regularnie myte, a ich najbliższe otoczenie będzie porządkowane. Wypalone znicze będą usuwane, podobnie jak wiązanki kwiatów. Jeżeli takie będzie życzenie klienta, otrzyma on drogą mailową zdjęcie nagrobka po zakończeniu wszystkich prac. Możesz również powierzyć pracownikom firmy PUK zadanie wydrukowania klepsydr i rozwieszenia ich we wskazanych przez Ciebie miejscach.