Leczenie kanałowe

Próchnica jest niewątpliwie jedną z najpopularniejszych chorób bakteryjnych, która dotyka tkanek twardych zęba. W przebiegu próchnicy dochodzi do demineralizacji substancji nieorganicznych i proteolizy substancji organicznych w wyniku działania kwasów wytworzonych przez bakterie. Jeśli nie zostanie ona wyleczona na odpowiednio wczesnym etapie, może penetrować wgłąb zęba, docierając do komory miazgi. Choroba rozprzestrzenia się wtedy wewnątrz korzenia i powoduje silny ból.

Jedynym sposobem zachowania zęba i uniknięcia jego ekstrakcji jest w tym wypadku leczenie endodontyczne – zapraszamy do nas, leczenie kanałowe Kraków Prądnik Czerwony. . Polega ono na usunięciu próchnicowo zmienionych tkanek z wnętrza korzenia oraz wypełnieniu ubytku odpowiednim materiałem. Jest to proces dość skomplikowany, ponieważ kanały korzeniowe mają średnicę ok. 0,06-0,4 mm. Z tego względu najlepsze efekty leczenia kanałowego uzyskujemy, przeprowadzając je w powiększeniu.

W gabinecie EndoDentist leczenie kanałowe, endodontyczne jest wykonywane pod mikroskopem. Taki sposób opracowania kanałów daje gwarancję skutecznego oraz precyzyjnego pozbycia się próchnicy. Dysponujemy sprzętem najwyższej jakości, który zapewnia wygodę leczenia i daje możliwość wykonania cyfrowego prześwietlenia zęba na miejscu, co z kolei pozwala na znaczne skrócenie czasu zabiegu. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych technologii oraz doświadczeniu i ogromnej wiedzy lekarzy stomatologów z EndoDentist mogą Państwo liczyć na najwyższą jakość wykonanego zabiegu, a także maksymalny komfort podczas jego trwania.

Dla każdego, kto szuka pomocy z zakresu stomatologii zachowawczej, estetycznej oraz mikroskopowej lub leczenia kanałowego w Krakowie idealnym rozwiązaniem będzie gabinet stomatologiczny EndoDentist Kraków – Marcin Sarnecki.