Być może niektórym osobom (np. mieszkańcom Winogradów w Poznaniu) fizjoterapeuta kojarzy się z masażem, którego można się nauczyć podczas krótkiego kursu.

Tak naprawdę jest to jednak osoba, która posiada wykształcenie medyczne. Weź to pod uwagę, jeżeli w przyszłości trafisz w internecie na niezwykle atrakcyjnie wyglądającą ofertę przeprowadzenia zabiegu przez osobę, która twierdzi, że właśnie taki zawód wykonuje. Zajęcia dla przyszłych fizjoterapeutów w trakcie studiów medycznych prowadzą zarówno lekarze, jak i psychologowie, socjologowie i osoby przekazujące studentom wiedzę z zakresu biomechaniki. Młodzi ludzie, którzy będą wykonywać ten zawód w czasie zajęć dowiedzą się np. tego, jak prawidłowo zbadać czucie, dokonać oceny ustawienia kręgosłupa, sprawdzić siłę mięśni.

Nauczą się również jak należy prowadzić rozmowę z pacjentem, aby szybko uzyskać wszystkie potrzebne fizjoterapeucie informacje. Jak widać do wykonywania tego zawodu konieczne jest posiadanie całkiem sporej wiedzy. Na pewno nie da się jej zdobyć w czasie weekendowego kursu. Pewien problem stanowi dla wielu osób rozróżnienie dwóch pojęć- fizjoterapii i rehabilitacji. Nie oznacza to dokładnie tego samego. Najbardziej trafnie można ująć tę różnicę mówiąc, że szerokie pojęcie rehabilitacji zawiera w sobie fizjoterapię. Jesteś mieszkańcem Wielkopolski, a konkretnie poznańskiej dzielnicy Winogrady?

Masz problemy ze zdrowiem, które może rozwiązać tylko fizjoterapeuta? Skorzystaj z profesjonalnej pomocy, jaką oferuje znakomity specjalista mgr Mateusz Kruświcki. Można spotkać się z nim w prowadzonym przez niego gabinecie lub też w razie takiej konieczności umówić wizytę domową. Twoje problemy ze zdrowiem są związane z uprawianiem sportu? Wiedz o tym, że mgr Mateusz Kruświcki ma za sobą doświadczenie pracy w klubie sportowym Unia Swarzędz. Możesz umówić wizytę za pośrednictwem portalu Znany Lekarz.