Consfood istnieje od 1990 roku. Przez ponad 30 lat działalności firma zdobyła uznanie ze strony klientów.

Warto odnotować, że było to jedne z pierwszych polskich przedsiębiorstw zajmujących się technologią, która jest znana pod nazwą ekstruzja. Osoby kierujące tą firmą są w stałym kontakcie z producentami maszyn oraz naukowcami zajmującymi się tematem ekstruzji. Jeżeli tylko pojawi się tutaj coś nowego, Consfood z pewnością bardzo szybko się o tym dowie i będzie przygotowywał się do wdrożenia nowości.

Z tą firmą mogą kontaktować się zarówno przedsiębiorcy już zajmujący się ekstruzją, jak i ci, którzy dopiero planują podjęcie działań w tym kierunku. Nawiązując współpracę z Consfood możesz liczyć na pomoc w przygotowaniu projektu, a potem w praktycznej realizacji zawartych w nim ustaleń. Jakie urządzenia są tutaj stosowane? Takie, które umożliwiają zgniatanie żywności w ten sposób, aby można było uzyskać półpłynną masę. Następnie jest ona przeciskana przez wąską szczelinę. Właśnie wtedy uzyskany zostaje końcowy, pożądany efekt. Ciekawostką wartą odnotowania jest to, że ekstruzja może znaleźć zastosowanie w bliskiej przyszłości, kiedy ludzkość zacznie wyruszać w dalekie wyprawy kosmiczne.

Żywność, którą będą spożywać astronauci zmierzający w kierunku Marsa będzie najprawdopodobniej przygotowana przy zastosowaniu technologii, która jest opisana właśnie w tym artykule. Obecnie porcjowana żywność jest często wykorzystywana przez wojsko, jest to również popularny sposób odżywiania się w trakcie wypraw turystycznych. Potrzebujesz więcej informacji? Zadzwoń lub napisz do właściciela firmy Consfood. Wszystkie potrzebne dane znajdziesz na dole oficjalnej strony internetowej tego biura.