Początkowo rajstopy wykonywano z jedwabiu. Jest on jednak drogi, w dodatku nie jest wcale łatwo zdobyć taką jego ilość, jaka jest potrzebna do wykonania zaplanowanej wcześniej ilości par rajstop. Jedwab nie mógł więc stać się podstawowym materiałem do wyrobu tego elementu garderoby.

Na szczęście doszło do wynalezienia sztucznych włókien, dzięki czemu rajstopy mogły zacząć być produkowane na masową skalę. Przyjrzyjmy się bliżej kilku rodzajom włókien syntetycznych. Jednym z nich jest elastan. Wynaleziono go w latach 50. ubiegłego stulecia. Jest to materiał rozprężny. Oznacza to, że po rozciągnięciu powraca do takiej formy, jaką miał na początku. Jest to z pewnością właściwość, którą producenci rajstop mogą uznać za niezwykle istotną.

Należy uważać na to, aby nie kupić rajstop wykonanych ze słabej jakości odpowiedników elastanu. Ich cechą jest to, że nie są przyjemne w dotyku. Kolejny materiał, o którym trzeba wspomnieć, to lycra. Wykonane z niej rajstopy znakomicie się rozciągają, co jest ich wielką zaletą. Istnieje również taki materiał, jak strecz. Wykonuje się z niego głównie najtańsze dostępne na rynku rajstopy. Z kolei nylon jest najstarszym sztucznym włóknem, jakie zostało wynalezione przez człowieka. Charakteryzuje się dużą wytrzymałością, co jest niezwykle ważne, jeżeli chodzi o rajstopy. Są one również wytwarzane z mikrofibry. Jest ona puszysta i miękka. Noszenie wykonanych z niej rajstop jest więc dla kobiety prawdziwą przyjemnością. Jeszcze cieplejsza jest wełna, z której wyrabia się rajstopy przeznaczone do noszenia w trakcie zimy. Jest to chyba najbardziej miły w dotyku materiał ze wszystkich służących do produkcji rajstop.

Hurtownia Rajstop i Bielizny TIM S.C. to miejsce, w którym można znaleźć rajstopy wykonane z najróżniejszych materiałów – w tym skarpety, skarpety hurtownia online. Towar pochodzi wyłącznie od sprawdzonych producentów oferujących produkty wysokiej jakości. Znajdziesz tutaj zarówno ciepłe rajstopy na zimę, jak i takie, które przeznaczone są dla kobiet w ciąży. Jeżeli masz pytania dotyczące któregokolwiek z oferowanych przez hurtownię produktów, zadzwoń pod numer telefonu widoczny na stronie internetowej lub prześlij wiadomość mailową na podany tam adres. Otrzymasz szczegółowe informacje, dzięki którym łatwiej będzie Ci podjąć decyzję o dokonaniu zamówienia.

Rajstopy hurt online
Hurtownia Rajstop i Bielizny TIM S.C. działa również w internecie. Hurt online to znakomita opcja dla osób lubiących wygodę. Nie jest konieczne wyjście z domu, aby złożyć zamówienie. Obsługa osobistego konta, które trzeba utworzyć, aby móc skorzystać z opcji hurt online nie zajmie dużo czasu. Nie jest to skomplikowana czynność, z pewnością każdy sobie z tym poradzi. Firma TIM S.C. zaprasza do korzystania z tej ciekawej możliwości.