Każdy lubi łagodny chłód w pomieszczeniu w letnie dni, kiedy na zewnątrz panuje upał. W nagrzanym, dusznym pokoju ciężko jest zarówno odpoczywać, jak i pracować. W związku ze zmianami klimatu afrykańskie upały mogą się w naszym kraju pojawiać regularnie co roku i trwać coraz dłużej, warto więc pomyśleć nad zainstalowaniem klimatyzacji w naszym mieszkaniu, domu lub biurze. Urządzenia tego typu są coraz szerzej dostępne, a ich ceny spadają (również w Lublinie).

Klimatyzacja to prosty sposób na to, by zapewnić sobie, domownikom lub pracownikom normalne funkcjonowanie podczas upału. To urządzenie nie tylko obniża temperaturę powietrza, ale też niweluje poziom wilgoci, co ma istotny wpływ na nasze samopoczucie. Powietrze, które jest nie tylko nagrzane, ale też wilgotne sprawia, że czujemy się ociężali i zmęczeni – zobacz serwis klimatyzacji od Klima Technika Lublin.

Badania naukowe pokazują, że w lecie optymalną temperaturą dla człowieka jest 23-26ºC a najkorzystniejszy dla ludzkiego organizmu poziom wilgotności to taki, który nie przekracza 60%. Udowodniono również, że nawet jeśli temperatura pozostaje niezmiennie wysoka, to obniżenie wilgotności korzystnie wpływa na poprawę naszego komfortu.

Wszyscy, którzy przebywają w klimatyzowanych pomieszczeniach wiedzą, że wnętrza nie można wychładzać nadmiernie, gdyż duża różnica między temperaturą panującą na zewnątrz i w pomieszczeniu może skutkować przeziębieniem. Obniżenie temperatury o kilka stopni (do 7ºC) jest jednak zupełnie bezpieczne dla ludzkiego organizmu i nie grozi spadkiem odporności lub złapaniem infekcji.

Warto również pamiętać o tym, że na to, czy w pomieszczeniu, w którym jest zamontowana klimatyzacja panuje przyjemny chłód, ma wpływ rodzaj nadmuchu. Może się zdarzyć, że ktoś siedzi w miejscu, w którym odczuwa bezpośredni ruch schłodzonego powietrza. Dłuższe przebywanie w takim miejscu jest z pewnością mało komfortowe.

Przed decyzją o montażu klimatyzacji należy sprawdzić podstawowe parametry urządzenia, takie jak prędkość przepływu powietrza czy opcja regulacji kierunku nadmuchu. Chętnie pomogą w tym technicy z naszego centrum – profesjonalna naprawa klimatyzacji Lublin. Doradzają oni podczas wyboru klimatyzatora, kiedy jesteśmy już zdecydowani na to, aby taki sprzęt zainstalować, zajmują się też serwisem tego typu urządzeń na terenie Lublina i innych miejscowości województwa lubelskiego.