Letnia wyprawa pod namiot to marzenie wielu osób. Nie każdy wie o tym, że nie musi on być rozkładany na poziomie gruntu. Istnieje inne ciekawe rozwiązanie.

To namiot, który rozkłada się na dachu samochodu osobowego. Jest to temat, którym zajmuje się coraz więcej turystycznych portali internetowych. Wydaje się, że takie rozwiązanie będzie coraz popularniejsze w najbliższej przyszłości. Nie jest to wcale nowy wynalazek. Pierwsze namioty tego typu pojawiły się już w latach 30-tych. Jednak dopiero teraz namiot na samochód osobowy zyskuje dużą popularność. Jedyny warunek, jaki trzeba spełnić aby móc zastosować to rozwiązanie to posiadanie auta, którego minimalna nośność dachu wynosi 75 kg.

Zamontowanie takiego namiotu na dachu wymaga współdziałania dwóch osób. Samo rozłożenie go przed noclegiem może być wykonane przez jedną osobę. Nie jest to skomplikowane i trwa zaledwie chwilę. Na pewno każdy jest w stanie sobie z tym poradzić, niezależnie od tego, jakie ma doświadczenie jako turysta sypiający w namiocie. Dzięki temu, że namiot zostanie rozbity na dachu samochodu osobowego można będzie rano, po przebudzeniu podziwiać ciekawe widoki. Z dachu pojazdu z pewnością widać więcej, niż z poziomu gruntu. Znajdziesz się również w bezpiecznej odległości od mrówek. Będziesz także znacznie lepiej zabezpieczony przed niespodziewaną wizytą zwierząt z pobliskiego lasu. Nie można przecież wykluczyć tego, że na polu biwakowym pojawi się ciekawski dzik lub lis. Poza tym masz gwarancję, że namiot zostanie rozłożony na suchym podłożu.

Czasem zdarza się przecież, że w miejscu planowanego noclegu padał deszcz. Powstaje w ten sposób błoto, tworzą się kałuże. Z pewnością docenisz wtedy możliwość spędzenia nocy na suchym dachu pojazdu. Odwiedź stronę internetową sklepu Mako56 i zapoznaj się z ofertą na namiot na dach auta. Masz pytania? Zadzwoń lub prześlij swoje zapytanie mailem.