Jednym z pierwszych skojarzeń, jakie pojawiają się w głowie w reakcji na słowo depilacja jest maszynka do golenia. Niektórzy mogą również pomyśleć w tym momencie o wosku.

Rzeczywiście, depilacja może być przeprowadzona z ich użyciem. Obecnie najpopularniejsze jest jednak wykorzystanie do tego celu lasera. Coraz więcej salonów kosmetycznych posiada w swojej ofercie depilację laserową. Ten trend jest doskonale widoczny również w Lublinie i jego okolicach. Jakie są przyczyny tak dużej popularności tego zabiegu? Jest on skuteczny, to można stwierdzić z pewnością. Żaden inny rodzaj depilacji nie zapewni takiego efektu, jak ten z zastosowaniem lasera. Oczywiście nie jest tak, że już po pierwszym zabiegu można będzie cieszyć się z wyeliminowania niechcianego owłosienia. Depilacja laserowa musi być przeprowadzona kilka razy, aby uzyskać taki efekt. Gabinety kosmetyczne, które działają w Polsce oferują zwykle dwa sposoby przeprowadzenia tego zabiegu. Pierwszy nosi nazwę IPL. Stosowane jest tutaj pulsacyjne światło, które z technicznego punktu widzenia wcale nie jest laserem. Zalecane jest poddanie się takiej depilacji wtedy, gdy włosy, które chcesz usunąć mają jasną barwę. Drugi ze sposobów przeprowadzenia zabiegu nazywany jest Light Sheer Desire.

Taką depilację poleca się tym osobom, których włosy przeznaczone do trwałego usunięcia znajdują się aktualnie w fazie aktywnego wzrostu. Jest ona stosowana nie tylko w celach czysto kosmetycznych. Specjaliści zalecają wykonanie takiego zabiegu w przypadku wystąpienia stanu zapalnego mieszków włosowych. Mieszkasz w Lublinie i planujesz poddanie się zabiegowi, który został opisany w tym artykule? Zadzwoń lub napisz do salonu Laser Cosmetic. Uzyskasz wtedy szczegółowe informacje na temat depilacji laserowej, która jest przeprowadzana w tym miejscu.