Wielu Polaków zdecydowało się na podjęcie pracy poza granicami naszego kraju. Niektórzy wybrali jako kraj docelowy Niemcy lub Austrię.

Często zdarza się, że potrzebują oni profesjonalnej pomocy przy wypełnianiu deklaracji podatkowych lub wniosków o wypłatę świadczenia rodzinnego. Tak jak w każdym innym kraju europejskim, tak również w Niemczech i Austrii język stosowany w przypadku oficjalnych dokumentów bywa skomplikowany. Zwłaszcza dla tych osób, które nie opanowały jeszcze perfekcyjnie języka niemieckiego. Warto w takim przypadku zgłosić się po pomoc do takiej firmy, jak Intertax24.

Pracujące tutaj osoby pomogą w przygotowaniu dokumentów, które musisz złożyć w niemieckim lub austriackim urzędzie. Gotowe są również zadzwonić lub napisać maila do zagranicznego urzędnika, aby poznać więcej szczegółów na temat Twojej sprawy. Firma Intertax24 pomogła już wielu Polakom pracującym w Niemczech i Austrii, chętnie doradzi również Tobie. Starasz się o przyznanie zasiłku rodzinnego w Niemczech? Warto poznać kilka podstawowych informacji na ten temat. Oficjalna nazwa tego świadczenia to Kindergeld. Wniosek, który należy wypełnić nosi nazwę Antrag auf Kindergeld. W każdym przypadku musi być on poświadczony przez pracodawcę osoby, która go składa. Kiedy odpowiedni wniosek zostanie już przygotowany, konieczne jest złożenie go w Familienkasse odpowiedniej dla miejsca zamieszkania składającego dokument.

Nie jesteś pewien, do którego urzędu powinieneś się udać? Istnieje specjalna wyszukiwarka, dzięki której szybko zorientujesz się w tym temacie. Osoby zatrudnione w Intertax24 często pomagały przy sporządzaniu takiego wniosku. Mają na tyle duże doświadczenie, że nie stanowi to dla nich żadnego problemu. Podobnie wygląda to w przypadku Familienbeihilfe. To świadczenie rodzinne wypłacane w Austrii. Prawo do jego otrzymania posiadają obywatele krajów należących do Unii Europejskiej oraz Szwajcarii. Zasady przyznawania prawa do otrzymania takiego wsparcia są nieco odmienne od tych, które obowiązują w Niemczech. Również w tym przypadku możesz liczyć na pomoc firmy Intertax24. Zadzwoń lub napisz, aby uzyskać więcej informacji na ten temat.