Czy jest coś lepszego niż spędzanie czasu z rodziną na dwóch kółkach? Myślimy, że nie! Zarówno w Polsce, jak i za granicą jest wiele tras rowerowych przyjaznych rodzinom. Dobrym sposobem na wprowadzenie dzieci w świat roweru jest wybranie na ich pierwszy raz trasy łatwej, bez większych wzniesień!

Dla młodych rowerzystów ważne jest, aby na trasie znalazły się miejsca przyjazne dzieciom, aby mogły się zrelaksować i odpocząć od jazdy. Takie atrakcje mogą również zmotywować dzieci, które po pewnym czasie nudzą się pedałowaniem na rowerze; posiadanie celu końcowego zapewni, że dopóki nie dotrzesz do wspomnianego celu (lub nie zatrzymasz się), Twój maluch nie będzie chciał niczego innego niż kontynuować jazdę!

Bezpieczna przyczepka rowerowa ułatwi wam wyjazd

Dzięki przyczepce rowerowej Twoje dziecko może wziąć udział w wyprawie za miasto nawet wtedy, gdy nie potrafi jeszcze chodzić. Wielu młodych rodziców zastanawia się nad tym, komu pozostawić malucha w opiece na czas krótkiego wyjazdu. Nie wszyscy wiedzą o tym, że można skorzystać z możliwości, jakie daje przyczepka rowerowa dziecięca, np. marki Qeridoo. Dzięki niej Twoje dziecko będzie mogło towarzyszyć Ci w trakcie przejażdżki rowerowej po okolicy. Może to być pierwszy krok w kierunku zachęcania młodego człowieka do aktywności fizycznej. Oczywiście raczej wątpliwe jest, aby Twoje dziecko zachowało wspomnienia z jazdy przyczepką i mogło je przywołać w przyszłości. Będzie ją znało z Twoich opowiadań oraz ze zdjęć znajdujących się w rodzinnym albumie. Jest jednak całkiem możliwe, że zabieranie je na krótkie wyjazdy będzie miało miejsce również wtedy, gdy trochę podrośnie. Wtedy wspominając podróże przyczepką rowerową będzie można potraktować je jako pierwszy etap uświadamiania młodego człowieka na temat korzyści, jakie niesie ze sobą aktywne spędzanie wolnego czasu.

Niektórzy mogą powiedzieć, że zakup przyczepki to duży wydatek. Wydaje się jednak, że korzyści nie da się przeliczyć na pieniądze. Z pewnością nie da się oszacować tego, ile wart jest uśmiech dziecka, któremu wyraźnie podoba się jazda w przyczepce. Ostateczna decyzja o tym, czy zakupić tego rodzaju mini pojazd, czy też wyruszać na przejażdżki rowerowe po pozostawieniu dziecka pod opieką zaufanej osoby należy do jego rodziców. Ci, którzy podjęli decyzję o zakupie przyczepki rowerowej dziecięcej z pewnością tego nie żałują. Jesteś zdecydowany na jej kupno? Zadbaj o to, aby był to produkt najwyższej jakości gwarantujący Twojemu dziecku maksymalny poziom bezpieczeństwa. Na to możesz liczyć, jeżeli kupisz przyczepkę znanej marki Qeridoo.

Polecamy: przyczepka rowerowa Qeridoo, wysoka jakość w najlepszej cenie! Tu znajdziecie je w najlepszej cenie:

Niemiecka firma Qeridoo to znany producent przyczepek rowerowych dziecięcych. Są tak skonstruowane, aby w razie potrzeby łatwo było można zmienić je w wózek spacerowy. Kiedy dziecko już nieco podrośnie możliwe jest znalezienie innego zastosowania przyczepki rowerowej. Można umieścić w niej prowiant lub bagaż. Znakomicie sprawdzi się również w tej roli. Odwiedź stronę internetową sklepu rowerowego TMPSport i zapoznaj się z bogatą ofertą przyczepek znanej i cenionej na całym świecie firmy Qeridoo. W razie pytań lub wątpliwości skontaktuj się z przedstawicielem sklepu. Zobaczcie też: fotelik rowerowy na ramę, to może być alternatywa dla przyczepki.

Pamiętajcie:

Miejsca przyjazne dzieciom są niezbędne podczas jazdy na rowerze z dziećmi. Nie tylko zapewniają przerwę od pedałowania, ale także zachęcają do kreatywności i eksploracji, co jest ważne dla maluchów, które mogą się łatwo nudzić na rowerze!

Dobrym pomysłem jest wybranie interesującego celu podróży, aby dziecko miało coś konkretnego na myśli przed wyruszeniem w drogę; w ten sposób będziesz wiedział, że nie będzie chciało niczego innego niż dotarcie do tego punktu (a może nawet będzie zadawać pytania podczas podróży!). Upewnij się, że na wybranej trasie zawsze jest miejsce, w którym można się łatwo zatrzymać – niektóre atrakcje turystyczne mogą nie być jeszcze dostępne.

Co warto też kupić do roweru?

  • Najlepsze liczniki rowerowe to urządzenia elektroniczne, które pozwalają mierzyć i kontrolować ważne parametry jazdy na rowerze, takie jak prędkość, dystans pokonany podczas codziennej jazdy lub na trasie wyścigu. Bardziej zaawansowane modele mówią również, ile kalorii zostało spalonych podczas jazdy na rowerze z dokładnym odczytem dla tętna.
  • Najlepsze torby i sakwy rowerowe można zamontować na kierownicy, ramie lub siodełku. Są wodoodporne, aby chronić przed żywiołami bez względu na porę roku! Idealne na wycieczki. Do torby spakuj niezbędne rzeczy, takie jak narzędzia, które są niezbędne do naprawy przebitej opony; dętki, czy też inne niezbędne rzeczy.